Csíkszereda

Csíkszeredai Márton Áron Gimnázium

Kézdivásárhelyi Bod Péter Tanítóképző könyvtára

A brassói 8-as számú Általános Iskola könyvtára

 

Borbé Levente

borbelevi@yahoo.fr

Normal
0

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Table Normal";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:"Times New Roman";}

A könyvtár helyi értékeinek megőrzése

Iskolai könyvtári világhónap a Márton Áron Gimnázium könyvtárában

 

            Az iskolai könyvtári világhónap kapcsán több rendezvényt és tevékenységet sikerült megvalósítani iskolánkban. Az idei téma a könyvtárosok helyi jellegű tevékenységének szerepe és annak népszerűsítése volt. A fenti gondolat fedi mindazt, amelyet a Márton Áron Gimnázium könyvtára kifejt minden egyes esztendőben, de ezúttal jobban ráfigyelve a helyi dolgokra. A gördülékeny munka megszervezéséhez és lefolyásához nagy segítséggel járult hozzá Balázs-Bécsi Enikő dokumentarista kolléga.

 

1.      A könyvtárban felejtett gazdátlan tárgyak – kiállítás A kiállítás anyagát az olvasóteremben és a könyvekben felejtett tárgyak teszik ki, amelyek gazdátlanokká váltak. Könyvtárismereti  órák

A könyvtárismereti órákat Bara Katalin és Boldizsár Ágoston magyar szakos tanárokkal oldottuk meg. Az órák egyszerű könyvtárosi szabályok ismertetésével kezdődtek, majd egy kis könyvtártechnikát is elsajátíthattak, és a csíki könyvtárak történetébe kaptak betekintést a tanulók.

2.      Más fontos tevékenységek

-         Október derekán sikerült visszaköltözni a könyvtárnak régi helyére. link: http://hriskkonyvtaros.blogspot.com/2011/10/marton-aron-gimnazium-konyvtaranak.html

-         Az Iskolai Könyvtári Világhónap keretén belül a brassói 8-as számú Általános Iskola könyvtárának küldtünk képeket és iskolánk könyvtárcímerét. Kiemelkedő fontosságú tevékenységnek számított Hargita megye képviseletében részt venni a háromszéki kollégák módszertani gyűlésén. További információk: http://hriskkonyvtaros.blogspot.com/2011/11/haromszeki-iskolai-konyvtarosok.html

-         A dokumentációs és információs központban volt az új tanévi diákönkormányzati választás iskolánkban.

Szervezők:

Borbé Levente,

Balázs-Bécsi Enikő

Együtt működtek:

-         Bara Katalin magyar nyelv és irodalom szakos tanár

-         Boldizsár Ágoston magyar nyelv és irodalom szakos tanár

-         Kiss László a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen főgimnázium könyvtárosa